Belka
Wtorek, 19 Marca 2019   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia wg regionu
Ogłoszenia

Strategia Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020 na lata 2016-2026 z perspektywą do 2030 roku

Data dodania: 2016-04-07
Kategoria: Pozostałe » Inne
 
Partnerstwo Nyskie 2020

To powstała w 2013 roku inicjatywa współpracy 17 samorządów, którą tworzą 3 powiaty (nyski, głubczycki i prudnicki) oraz 14 gmin (Biała, Branice, Głubczyce, Głuchołazy, Grodków, Kietrz, Korfantów, Lubrza, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Prudnik, Skoroszyce). Gmina Nysa pełni rolę Lidera Projektu.

Celem współpracy partnerskiej jest: wzmacnianie spójności terytorialnej, wspólne rozwiązywanie problemów i podejmowanie działań na rzecz rozwoju. Współpraca partnerska skoncentrowana została w obszarze demografii i spraw społecznych, transportu oraz rynku pracy. W ramach realizacji projektu opracowano dokumenty strategiczne, w tym Strategię Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020, wyznaczającą kierunki i priorytety współpracy.

W trakcie prac nad Strategią przeprowadzono badania społeczne oraz zorganizowano spotkania i warsztaty w ramach konsultacji dokumentu. Prezentacja najważniejszych założeń Strategii oraz podsumowanie realizacji projektu odbędzie się podczas seminarium w dniu 12 kwietnia 2016 r. w Nyskim Domu Kultury (ul. Wałowa 7). Zapraszamy na nie w imieniu wszystkich Partnerów. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30.
Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: www.partnerstwo-nyskie2020.pl

Projekt dofinansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.
Kontakt
Strategię opracowuje konsorcjum firm: Instytut Badawczy IPC, ResPublic oraz EU-CONSULT
Kontakt: tel. 22 630 98 34, mail: biuro@respublic.pl
 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nyski

Powiat nyski – powiat w województwie opolski, którego siedziba znajduje się w Nysie. W skład powiatu wchodzą gminy: Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Kamiennik, Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce oraz miasta Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów i Paczków.

Z całą pewnością turystom oraz mieszkańcom czas uatrakcyjniają Jeziora Nyskie, Otmuchowskie (i ich piaszczyste plaże), Zalew Paczkowski, Góry Opawskie, cztery rezerwaty przyrody. Powiat wybierają sobie za cel rowerzyści, którzy mogą nacieszyć się doskonałymi szlakami rowerowymi. Powiat może poszczycić się Głównym Szlakiem Sudeckim im. Mieczysława Orłowicza, który jest najdłuższym szlakiem w Sudetach.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola