Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia wg regionu
Ogłoszenia

Strategia Rozwoju Społecznego Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020

Data dodania: 2015-04-27
Kategoria: Pozostałe » Inne
 
Trwają prace nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Społecznego Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020. W dokumencie zostaną opisane zagadnienia społeczne, takie jak oświata, wychowanie, sytuacja osób młodych, rodzin, seniorów, osób niepełnosprawnych oraz zjawiska takie jak bezdomność, wykluczenie czy integrację społeczną. Celem powstawania Strategii jest wyznaczanie kierunków partnerskiej współpracy na rzecz rozwiązywania problemów społecznych.
Rozpoczęliśmy II etap konsultacji społecznych, podczas którego odbywają się badania fokusowe, spotkania warsztatowe z mieszkańcami, liderami opinii, przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorcami. Przed nami jeszcze badanie fokusowe w Grodkowie (27.04.2015) oraz Korfantowie i Głuchołazach (28.04.2015).
W maju i czerwcu u każdego z Partnerów odbędą się spotkania warsztatowe, których uczestnicy będą pracować nad wizją, misją i celami strategicznymi. Zarejestruj się na spotkanie w Twojej gminie i powiecie kontaktując się z Wykonawcą Strategii bądź na stronie internetowej: http://cyfrowymanager.pl/ofpn2020/rejestracja

Partnerstwo Nyskie 2020
To inicjatywa 17 samorządów z terenu powiatu nyskiego, głubczyckiego i prudnickiego oraz gminy Grodków, której celem jest wspólne rozwiązywanie problemów, podejmowanie partnerskich działań oraz wnioskowanie o środki zewnętrzne na ich realizację. Opracowywana Strategia Rozwoju Społecznego wyznaczy perspektywy i cele współpracy oraz główne kierunki rozwoju.

Kontakt
Informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.partnerstwo-nyskie2020.pl
Strategię opracowuje konsorcjum firm: Instytut Badawczy IPC, ResPublic oraz EU-Consult.
Kontakt: tel. 58 307 44 06, mail: info@eu-consult.pl
Projekt dofinansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.
 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nyski

Powiat nyski – powiat w województwie opolski, którego siedziba znajduje się w Nysie. W skład powiatu wchodzą gminy: Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Kamiennik, Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce oraz miasta Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów i Paczków.

Z całą pewnością turystom oraz mieszkańcom czas uatrakcyjniają Jeziora Nyskie, Otmuchowskie (i ich piaszczyste plaże), Zalew Paczkowski, Góry Opawskie, cztery rezerwaty przyrody. Powiat wybierają sobie za cel rowerzyści, którzy mogą nacieszyć się doskonałymi szlakami rowerowymi. Powiat może poszczycić się Głównym Szlakiem Sudeckim im. Mieczysława Orłowicza, który jest najdłuższym szlakiem w Sudetach.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola