Belka
Poniedziałek, 18 Marca 2019   imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia wg regionu
Ogłoszenia

Strategia Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020

Data dodania: 2015-02-23
Kategoria: Pozostałe » Inne
 
Gmina Nysa - Lider Partnerstwa opracowuje Strategię Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020 na lata 2016-2026 z perspektywą do 2030 roku.
Pierwszym etapem opracowania Strategii było sporządzenie diagnozy społeczno
-gospodarczej. Do jej opracowania zbierano dane statystyczne i pytano o opinie mieszkańców.
W drugim etapie odbędą się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami, przedsiębiorcami i liderami społecznymi. W trakcie spotkań prezentowana będzie diagnoza
i wnioski z niej płynące. Opinie i sugestie mieszkańców posłużą do sporządzenia misji, wizji i celów rozwoju Partnerstwa Nyskiego 2020.

Partnerstwo Nyskie 2020
To inicjatywa 17 samorządów, której celem jest wspólne rozwiązywanie problemów, podejmowanie partnerskich działań oraz wnioskowanie o środki zewnętrzne na ich realizację. Opracowywana Strategia Rozwoju wyznaczy perspektywy i cele współpracy oraz główne kierunki rozwoju społeczno-gospodarczego Partnerstwa.
W skład Partnerstwa Nyskiego 2020 wchodzą gminy: Biała, Branice, Głubczyce, Głuchołazy, Grodków, Kietrz, Korfantów, Lubrza, Łambinowice, Nysa (Lider Partnerstwa), Otmuchów, Paczków, Prudnik, Skoroszyce oraz powiaty: Głubczycki, Nyski i Prudnicki.

Projekt dofinansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.
Kontakt
Informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.partnerstwo-nyskie2020.pl
Strategię opracowuje konsorcjum firm: Instytut Badawczy IPC, ResPublic oraz EU-Consult.
Kontakt: tel. 22 630 98 34, m.kazembek@respublic.pl
 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nyski

Powiat nyski – powiat w województwie opolski, którego siedziba znajduje się w Nysie. W skład powiatu wchodzą gminy: Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Kamiennik, Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce oraz miasta Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów i Paczków.

Z całą pewnością turystom oraz mieszkańcom czas uatrakcyjniają Jeziora Nyskie, Otmuchowskie (i ich piaszczyste plaże), Zalew Paczkowski, Góry Opawskie, cztery rezerwaty przyrody. Powiat wybierają sobie za cel rowerzyści, którzy mogą nacieszyć się doskonałymi szlakami rowerowymi. Powiat może poszczycić się Głównym Szlakiem Sudeckim im. Mieczysława Orłowicza, który jest najdłuższym szlakiem w Sudetach.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola