Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Nysa, Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Łambinowice
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Smacznie, zdrowo, lokalnie!

Data dodania: 2018-08-14
W minioną sobotę Kępnica była gospodarzem Festiwalu Produktów Lokalnych Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. więcej »
 
 

Mapa żłobków i klubów dziecięcych

Data dodania: 2018-08-14
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia mapę żłobków i klubów dziecięcych. więcej »
 
 

Dariusz Dregan Komendantem Powiatowym

Data dodania: 2018-08-13
13 sierpnia służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Nysie rozpoczął mł. insp. Dariusz Dregan. więcej »
 
 

Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami...

Data dodania: 2018-08-13
Zapraszamy opiekunów i członków rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby mające problemy wynikające z aktualnego stanu zdrowia psychicznego... więcej »
 
 

Nyska Kronika Filmowa - odc. 139

Data dodania: 2018-08-10
Nocne szaleństwo na basenie - to trzeba zobaczyć! W kronice ponadto - Polonia Nysa zaczyna sezon, gdzie powstaną nowe place zabaw i jakie imprezy czekają nas w weekend. Powiemy także, czy możemy liczyć na odpoczynek od upa więcej »
 
 

Ogłoszenie o przetargu

Data dodania: 2018-08-10
Burmistrz Nysy ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej o powierzchni 36109 m2 położonej w Nysie obręb Górna Wieś w rejonie ul. Zwycięstwa z przeznaczeniem pod handel wielkopowie... więcej »
 
 

Kalendarz wydarzeń w Hali Nysa

Data dodania: 2018-08-10
Nasza nowa hala tętni życiem. W tym roku gościła już m.in. Neonówkę, KULT, Kamila Bednarka, Czerwone Gitary, a także gwiazdy boksu i siatkówki. Kolejne miesiące zapowiadają się równie ciekawie. więcej »
 
 

Zespół Masters na Dożynkach Gminnych

Data dodania: 2018-08-10
Lato to czas wytężonej pracy dla rolników, ale także zasłużonego świętowania. Już 25 sierpnia Dożynki Gminne w Sołectwie Lipowa - atrakcji będzie co nie miara, na czele z występem gwiazdy wydarzenia, zespołu Masters. więcej »
 
 

Mistrzostwa Nysy - zawiadomienie

Data dodania: 2018-08-09
ZAWIADOMIENIE O REGATACH MISTRZOSTWA NYSY, PUCHAR POLSKI MASTERS KLASY 470 BŁĘKITNA WSTĘGA JEZIORA NYSKIEGO 1. TERMIN I MIEJSCE Regaty będą w rozgrywane na Jeziorze Nyskim w dn... więcej »
 
 

Konkurs ofert na Budowę Ławek Niepodległości

Data dodania: 2018-08-08
Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło otwarty konkurs ofert na budowę Ławek Niepodległości. Konkurs jest adresowany do jednostek samorządu terytorialnego szcz... więcej »
 
 

Wakacyjne remonty także w sołectwach

Data dodania: 2018-08-08
Nie tylko w Nysie, ale także w sołectwach trwają remonty szkół, by uczniowie po powrocie z wakacji mogli korzystać z jeszcze nowocześniejszych i bezpieczniejszych placówek. więcej »
 
 

Festiwal Produktów Lokalnych Nyskiego Księstwa...

Data dodania: 2018-08-08
Już 11 sierpnia zapraszamy na boisko sportowe w Kępnicy gdzie odbędzie się Festiwal Produktów Lokalnych Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. więcej »
 
 

Kolejny koncert w muzeum

Data dodania: 2018-08-08
Nasze nyskie Muzeum zaprasza na kolejny koncert organizowany w ramach cyklu "Letnich koncertów na dziedzińcu Pałacu Biskupiego. Tym razem wystąpi duet Miriam Szlempo i Maciek Czemplik. Początek w sobotę o godz. 20. więcej »
 
 

Wakacje bez nudy

Data dodania: 2018-08-08
Dzieci i młodzież w czasie wakacji w bibliotece? Czemu nie! Zwłaszcza, że nasza miejska biblioteka przygotowała w te wakacje moc atrakcji. Już w najbliższą sobotę czeka nas bardzo ciekawe wydarzenie. więcej »
 
 

Urząd Miejski w Nysie czynny do godz. 14

Data dodania: 2018-08-08
Informujemy, że w dniach 08 – 10.08.2018r. Urząd Miejski w Nysie czynny będzie w godz. od 7.00 do 14.00. więcej »
 


loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nyski

Powiat nyski – powiat w województwie opolski, którego siedziba znajduje się w Nysie. W skład powiatu wchodzą gminy: Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Kamiennik, Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce oraz miasta Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów i Paczków.

Z całą pewnością turystom oraz mieszkańcom czas uatrakcyjniają Jeziora Nyskie, Otmuchowskie (i ich piaszczyste plaże), Zalew Paczkowski, Góry Opawskie, cztery rezerwaty przyrody. Powiat wybierają sobie za cel rowerzyści, którzy mogą nacieszyć się doskonałymi szlakami rowerowymi. Powiat może poszczycić się Głównym Szlakiem Sudeckim im. Mieczysława Orłowicza, który jest najdłuższym szlakiem w Sudetach.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola