Belka
Poniedziałek, 25 Marca 2019   imieniny: Maria, Wiesław, Ireneusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia wg regionu
Ogłoszenia

Strategia Rynku Pracy Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020

Data dodania: 2015-07-30
Kategoria: Pozostałe » Inne
 
Trwają prace nad dokumentem Strategii Rozwoju Pracy Obszaru Funkcjonalnego Partnerstwo Nyskie 2020. W przeprowadzonej diagnozie rynku pracy wyłoniono kilka problemów z jakimi mierzą się pracownicy i przedsiębiorcy. Na rynek pracy wpływają czynniki ogólnokrajowe takie, jak koniunktura gospodarcza w regionie i kraju (zmiany PKB), stopa bezrobocia w Polsce, siła i skuteczność interwencji samorządu. Natomiast lokalne czynniki składające się na obecny stan rynku zatrudnienia to m.in. wysoka stopa bezrobocia, długotrwałość bezrobocia, niski poziom kwalifikacji zawodowych, stosunkowo niski poziom wykształcenia, migracje, zmiany demograficzne. Dodatkowo niski poziom przedsiębiorczości skutkuje niewielką ilością nowo utworzonych miejsc pracy. W oparciu o zebrane dane, opracowane zostały rekomendacje poprawy sytuacji.

Zachęcamy do śledzenia postępu prac nad strategią na stronie: www.partnerstwo-nyskie2020.pl

Partnerstwo Nyskie 2020
To inicjatywa 17 samorządów z terenu powiatu nyskiego, głubczyckiego i prudnickiego oraz gminy Grodków, której celem jest wspólne rozwiązywanie problemów, podejmowanie partnerskich działań oraz wnioskowanie o środki zewnętrzne na ich realizację. Opracowywana Strategia Rynku Pracy wyznaczy perspektywy i cele współpracy oraz główne kierunki rozwoju Partnerstwa Nyskiego 2020.

Projekt dofinansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.
Kontakt
Strategię opracowuje konsorcjum firm: Instytut Badawczy IPC, ResPublic oraz EU-Consult.
Kontakt: tel. 71 79 49 249, mail: biuro@instytut-ipc.pl
 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
nyski

Powiat nyski – powiat w województwie opolski, którego siedziba znajduje się w Nysie. W skład powiatu wchodzą gminy: Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Kamiennik, Łambinowice, Pakosławice, Skoroszyce oraz miasta Głuchołazy, Korfantów, Nysa, Otmuchów i Paczków.

Z całą pewnością turystom oraz mieszkańcom czas uatrakcyjniają Jeziora Nyskie, Otmuchowskie (i ich piaszczyste plaże), Zalew Paczkowski, Góry Opawskie, cztery rezerwaty przyrody. Powiat wybierają sobie za cel rowerzyści, którzy mogą nacieszyć się doskonałymi szlakami rowerowymi. Powiat może poszczycić się Głównym Szlakiem Sudeckim im. Mieczysława Orłowicza, który jest najdłuższym szlakiem w Sudetach.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola